Między brwiami

"Lwia zmarszczka albo zmarszczki"

- to jest bardzo powszechny problem estetyczny, szczgólnie jeżeli są głębokie i widoczne w spoczynku. Osoba z tym typem zmarszczek sprawia wrażenie groźnej.

 

lwia zmarszczka gabinet Romanowska Białystok

 

Za powstanie lwiej zmarszczki odpowiada nadmiernie aktywny mięsień marszczyciel brwi. Używamy ten ruch dla okazania emocji złości, ale również i w innych sytuacjach codziennych: mrużąc oczy i wytężając wzrok (szczególnie u osób z wadą wzroku) albo odruchowo przy mocnym świetle (szczególnie latem).

Zagłębienia między brwiami mogą być pojedyncze (jak w przypadku zdjęcia wyżej), tak i liczne (zazwyszaj 2-3). Mogą występować wraz z poprzecznymi zmwarszczkami na nosie.


Zabieg na lwią zmarszczkę w gabinecie medycyny estetycznej Natalia Romanowska

Postępowanie ze zmarszczkami między brwiami zależy od ich stopnia nasilenia.

Płytkie początkowe zmarszczki wymagają tylko relaksacji mięśni toksyną botulinową. Zaś głębokie - dodatkowo muszą być wypełnione kwasem hialuronowym po iniekcji Botoxu.

 

lwia zmarszczka romanowska

 

NB! Okolica między brwiami jest bardzo niebezpieczna pod względem wystąpienia powikłań (martwica, ślepota) po zastosowaniu kwasu hialuronowego! Dlatego zabieg musi przeprowadzać lekarz z doświadczeniem przy pracy kwasem na gładziźnie oraz w postępowaniu przy wystąpieniu ewentualnych komplikacji.

 

Pacjenci, którzy nie chcą lub nie mogą mieć zabiegu toksyną botulinową propunuję inne metody korekcji tych zmarszczek (dobieram je na konsultacji po zbadaniu pacjenta), aczkolwiek są mniej skuteczne niż klasyczne połączenie zabiegów toksyna botulinowa + Kwas Hialuronowy.

 

lwia zmarszczka gabinet Romanowska Białystok

 

Często pacjenci pytają mnie kiedy zacząć stosować zabiegi medycyny estetycznej na lwią zmarszczkę? Odpowiadam - kiedy zaczynają być widoczne płytkie linie między brwiami w spoczynku, bez ruchu marszczenia brwi. To jest dobra pora na tzw profilaktykę. W gabinecie wykonuję również zabieg BabyBotoX (MiniBotox), który pozwala nawet u dwudziestolatek zapobiec pogłębieniu zmarszczek między brwiami, stosując małe dawki botoxu.

Jeżeli zmarszczki są już bardzo głębokie to całkowite je wyprostowanie niekiedy może być niemożliwe, nawet przy wieloletnim stosowaniu botoxu i kwasu hialuronowego. Zmarszczki niewątpliwie będą znacznie mniejsze, ale nie całkowicie zniwelowane. Dlatego profilaktyka tego typu zmarszczek jest bardzo ważna.


Zabieg na lwią zmarszczkę między brwiami często łączę z odmładzaniem innych okolic mimicznych, takich jak czoło i okolice oczu (kurze łapki). Więcej o tych zabiegach możecie Państwo znaleźć na stronach CZOŁO i OKOLICA OCZU

odmładzanie twarzy Romanowska

Odmładzanie twarzy - Medycyna Estetyczna Białystok - Natallia Romanowska