Okolica czoła

POPRZECZNE ZMARSZCZKI NA CZOLE

powstają z powodu nadmiernej aktywności mięśnia czołowego, unąszącego brwi do góry. Im częściej pacjent w ciągu dnia marszczy czoło, tym coraz glębsze stają się załamania na skórze. Po latach takiej nadaktywności poziome linie przekształcają się w widoczne nawet bez marszczenia czoła zmarszczki statyczne.

Poprzeczne zmarszczki można podzielić na dwa rodzaję (wg stopnia zaawansowania):

1. płytkie początkowe linię na czole (czyli tzw dynamiczne zmarszczki);

2. głębokie zmarszczki widoczne nawet w spoczynku, bez marszczenia czoła (czyli tzw statyczne zmarszczki).

Opiszę postępowanie z każdym typem zmarszczek na czole:

 

POCZĄTKOWE POPRZECZNE ZMARSZCZKI NA CZOLE

Widoczne najbardziej przy unoszeniu brwi do góry. Przy braku ruchu mogą być widoczne jako płytkie linie.

przed i po zabiegu w gabinecie dr Romanowskej

Początkowe zmarszczki można spłycić na dwa sposoby:

Toksyna botulinowa na zmarszczki czoła

jako podstawowy zabieg - polega na relaksacji nadmiernie aktywnego mięśnia czołowego na kilka miesięcy.

Aby efekt wygładzenia czoła utrzymywał się, należy powtarzać iniekcje botoxu co 6-12 miesięcy.

W gabinecie Natallia Romanowska wykonuje się również Minialbo Baby toksyna botulinowa - dla profilaktyki  powstania zmarszczek na czole. Wiąże się z bardzo małym ryzykiem powikłań i nienaturalnego wyglądu.

Zabiegi regenerujące skórę 

zabiegi te są dobierane indywidualnie podczas konsultacji  (ten wariant jest dla pacjentów, którzy nie chcą botoksu lub jako dodatek do minibotoksu).


NB! Pacjenci, którzy od lat korzystają z zabiegów medycyny estetycznej w moim gabinecie, przekonują się iż łączenie zabiegów jest najlepszym rozwiązaniem na zmarszczki. W taki sposób działamy na różne mechanizmy starzenia twarzy:

 


GŁĘBOKIE POPRZECZNE ZMARSZCZKI NA CZOLE

W przypadku tego typu zmarszczek samej relaksacji mięśni może nie wystarczyć. Przez lata zagniatana skóra ma zbyt spore ubytki, które dodatkowo muszą być uzupełnione tzw wypełniaczem. Dlatego likwiduję głębokie zmarszczki na czole połączeniem dwóch zabiegów:

TOKSYNA BOTULINOWA + KWAS HIALURONOWY

- celem zablokowania pracy mięśnia czołowego (który unosząc brwi powoduję powstanie zmarszczek) toksyną botulinową

- wypełnienie widocznych w spoczynku zmarszczek czołowych kwasem hialuronowym.

 

NB! Proszę pamiętać że okolica czoła jest niebezpieczna pod względem wysokiego ryzyka wystąpienia powikłań (niedokrwienia i martwicy czoła, ślepoty) po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, dlatego zabieg musi być wykonany u lekarza z doświadczeniem w leczeniu powikłań po zabiegach medycyny estetycznej.

 

Proces całkowitego wyprostowania głębokich czołowych zmarszczek może zająć nawet kilka lat. Taki okres czasu jest niezbędny aby skóra mogła się przebudować, mięśnie - odzwyczaić się od nadmiernej aktywnośi. Poniżej przedstawiam zdjęcia mojej pacjentki, którą prowadzę od 5 lat. Tylko po takim okresie mogę pochwalić się zadawalającym efektem. Bez ryzyka powikłań i nienaturalnego wyglądu:

zmarszczki na czole Romanowska

Odmładzanie czoła łączę zazwyczaj z innymi zabiegami na zmarszczki mimiczne - między brwiami LWIA ZMARSZCZKA oraz promieniste przy oczach KURZE ŁAPKI.

Natallia Romanowska Medycyna Estetyczna Białystok