Zabiegi

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Nadmiar tkanki tłuszczowej w dolnej części twarzy i podbródka można zmniejszyć na kilka sposobów.

 

Liposukcja

Najbardziej efektywną metodą jest liposukcja. Technika oparta jest na fizycznym usunięciu (odsysaniu, stapianiu) tłuszczu. Liposukcja może być kilku rodzajów, w tym aspiracyjna strzykawkowa, wodna, ultradźwiękowa, laserowa. Należy pamiętać iż zabieg ten należy do czynności chirurgicznych, a więc musi być wykonywany przez odpowiednio wykwalifikowanego lekarza.

liposukcja Białystok

 

Lipoliza iniekcyjna

Mniej skuteczną metodą jest "chemiczne" usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg nazywa się lipoliza iniekcyjna i polega na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej lipolityków (preparatów, które mają niszczące działanie na komórki tłuszczowe). Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej tłuszcz nie usuwa się przez rurkę jak przy klasycznej liposukcji. Wstrzyknięty preparat powoduję w tkankach lizę adipocytów (czyli niszczenie komórek tłuszczowych). Tłuszcz z obumarłych komórek metabolizuje się przez organizm. Jako efekt po zabiegu widzimy delikatny efek wyszczuplenia okolicy, poddanej zabiegowi.

Aby efekt wyszczuplanie był bardziej zauważalny należy wykonać serię zabiegów. W zależności od rodzaju preparatu - od 1 do 10 zabiegów w serii co parę tygodni. Następnie - zabiegi przypominające co parę miesięcy.

Poniżej zamieszczam zdjęcia swojej pacjentki przed zabiegiem, po serii 3 zabiegów i po jednym przypominającym zabiegu lipolizy iniekcyjnej dolnej części twarzy (linii żuchwy) i podbródka:

lipoliza podbródka Białystok

 

Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie, bolesność i krwiaczki. Zawsze po zabiegach lipolizy iniekcyjnej zalecam masaż.

Zaletą lipolizy iniekcyjnej w porównaniu z liposukcją klasyczną jest brak dużego nadmiaru skóry po zabiegu. Dlatego że obniżanie objętości tłuszczu odbywa się stopniowo, skóra ma czas na przebudowę i obkurczenie, szczególnie jeżeli zabieg jest dodatkowo łączony z technikami wpomagającymi - osoczem bogatopłytkowym i zabiegiem ultradźwiękami HiFu.

 

Wyszczuplanie twarzy a wolumetria

Wyszczuplanie dolnej części twarzy liposukcją lub lipolizą zazwyczaj wiąże się z odbudową środkowej części twarzy, o której możecie Państwo przeczytać w rozdziale POLICZKI