Zabiegi

ELLANSE - stymulator tkankowy

Ellanse - jest to nowoczesny zabieg odmładzający, który łączy w sobie zalety wypełniania tkanek (jak kwas hialuronowy) oraz stymulacji skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych (dlatego nazywa się stymulatorem tkankowym).

Ellanse Białystok

 

Zabieg Ellanse w Białymstoku

Główny składnik preparatu Ellanse - to PoliKapronoLakton (PoliCaproLactone - PLC), który jest zawieszony w żel z karboksymetylcelulozy. Preparat zdobył certyfikaty CE (MDClass III) jeszcze w 2009 roku, więc czas obserwacji klinicznych działania na skórę jest ponad 10 lat, co dla mnie oznacza bezpieczeństwo w stosowaniu dla swoich pacjentów. Dostępne są 4 rodzaje preparatów - S, M, L, E ( wg lat do całkowitej biodegradacji Ellanse: S - 1 rok, M - 2 lata, L - 3 lata, E - 4 lata).

Ellanse zabieg Białystok

 

Czym się różni Ellanse od kwasu hialuronowego?

1. Wypełnienie tkanek bez nabierania wody

Odrazu po zabiegu jest zauważalna różnica - unoszenie tkanek (podobnie jak po iniekcji kwasu hialuronowego). Główną różnicą nadanej objętości jest brak nabierania wody przez preparat Ellanse. Dlatego pacjentki nie mają problemów z przewlekłymi obrzękami (jak to możemy obserwować przy wstrzykiwaniu sporych objętości kwasu hialuronowego). Nadana przez Ellanse objętość tkanek jest bardziej umiarkowana, ale stabilna.

2. Stymulacja produkcji nowych włókien kolagenowych

Po 2 miesiącach od iniekcji Ellanse zaczyna się główny efekt Ellanse - zagęszczenie skóry. Optycznie widzimy to jako bardziej zwartą skórę policzków, żuchwy. Pacjentki zauważają iż w dotyku odczuwają że skóra jest sztywniejsza i napięta. Długość działania stymulacyjnego zależy od rodzaju Ellanse (S - 1rok, M- 2lata, L- 3 lata, E- 4 lata).

 

Ellanse zabieg Białystok

 

Mechanizm działana Ellanse na tkanki możecie Państwo obejrzeć na poniższym nagraniu video:

 

Jak wygląda zabieg Ellanse?

Zabieg Ellanse polega na iniekcji pod skórę preparatu (zazwyczaj wykorzystuję 2 ml Ellanse na zabieg). Technika iniekcji nieznacznie różni się od wstrzykiwania kwasu hialuronowego. Osoba, wykonująca zabieg Ellanse musi być odpowiednio przeszkolona aby nie podać preparat w nieodpowiednią tkankę. Pod tym zwględem kwas hialuronowy jest mniej wymagający, bardziej uniwersalny. Ellanse nie podaje się w niektóre okolicy twarzy.

Ellanse Białystok Romanowska

 

Zabieg Ellanse można łączyć z kwasem hialuronowym. Natomiast z zabiegami typu Sculptra, Hydroksyapatyt wapna, kolagen Linerase, niektórymi laserami i HiFu niezbędna jest konsultacja z prowadzącym lekarzem aby nie dopuścić efektu "przestymulowania skóry".

 

Ellanse Białystok

Ellanse Białystok medycyna estetyczna

 

Jeden z przykładów wykonania zabiegu przezemnie możecie Państwo obejrzeć w tym nagraniu video (nie polecam oglądać wrażliwym osobom):

 

 

Więcej o innych zabiegach, stymulujących produkcję kolagenu, możecie Państwo przeczytać w rozdziale OSOCZE oraz KOLAGEN