Zabiegi

LINERASE - terapia kolagenem

Lekarz medycyny estetycznej posiada kilka "narzędzi" do omładzania. Jeżeli chodzi o iniekcje to wyodrębniam TRZY grupy zabiegów:

1. WYPEŁNIACZE - czyli substancje do zwiększenia objętośći i wypełnienia ubytków (np. kwas hialuronowy);

2. NEUROMODULATORY - preparat do relaksacji mięśni mimicznych (np. botox);

3. STYMULATORY tkankowe - substancje do pobudzania własnego potencjału regeneracji i odmładzania tkanek (np. kolagen, osocze bogatopłytkowe, zabieg Ellanse).

Umiejętność łączenia tych zabiegów odpowiada za sukces w prowadzeniu pacjenta przez lekarza medycyny estetycznej.

W tym rozdizale poruszę temat kolagenu Linerase, który należy do grupy zabiegów STYMULATORY TKANKOWE


AteloKolagen Linerase

Wszyscy wiedzą iż kolagen i elastyna odpowiadają za sprężystość, elastyczność i napięcie skóry.

Jeszcze w latach 80' ubiegłego stulecia były podjęte próby iniekcji kolagenu celem odmładzania. Próby te nie powiodły się z powodu alergii ( kolagen jest białkiem, a więc jest bardzo alergogennym).

Do prób iniekcji kolagenu naukowcy powrucili po tym, jak za pomocą nowoczesnych metod udało się odciąć od dużych łańcuchów kolagenu cześć, odpowiadającą za alergię i immunogenność. Dlatego nowa generacja kolagenu nazywa się ATELOkolagen (fachowo - bez zakończeń telopeptydowych na końcach helisy łańcucha kolagenowego), jest biodegradowalny, nieimmunogenny i bezpieczny dla pacjentów.

 

Jak działa Linerase na skórę?

Wiem, że pacjentowi jest trudno połapać się we wszytkich zabiegach medycyny estetycznej. Dlatego postaram się w prosty sposób wytłumaczyć z jakim celem stosuję kolagen Linerase i czym on się różni od innych zabiegów, które stosuję dla odmładzania twarzy swoich pacjentów.

Atelokolagen Linerase nie jest wypełniaczem jak kwas hialuronowy. Należy do grupy stymulatorów tkankowych. Po podaniu w tkanki kolagen Linerase podbudza komórki fibroblasty i stwarza korzystne warunki do produkcji nowych włókien kolagenowych. Nowe włókna kolagenowe sprawiają że skóra staje się bardziej sprężysta i gęsta. Jak i przy stosowaniu innych stymulatorów tkankowych - na efekt trzeba poczekać parę tygodni (bo tyle zajmuje organizmowi produkcja nowych włókien kolagenu).

 

Kolagen w gabinecie Natalii Romanowskiej

Kolagen Linerase stosuje od samego początku wprowadzenia go na rynek Polski. Stosuje go najczęściej w okolicach delikatnych (okolica oczu, szyja, dekolt, bardzo cienka i wiotka skóra twarzy). Dobór odpowiedniego stymulatora do tkanek wykonuje podczas konsultacji.

Zabieg atelokolagen Linerase - to zabieg, który stosuję w dwóch wariantach:

1. seria kilku zabiegów co 3 tyg wg zaleceń producenta;

2. pojedynczy zabieg przy łączeniu z innymi zabiegami omładzającymi.

 

Jak wygląda zabieg podania kolagenu Linerase?

Kolagen Linerase przed podaniem do tkanek wygląda jak biały proszek, po rozpuszczeniu z solą fizjologiczną jest gotowy do iniekcji. Zabieg przeprowadzam w znieczuleniu skóry maścią. Podczas wprowadzania preparatu pacjent może odczuwać pieczenie, które ustępuje odrazu po iniekcji.

Kilka dni po iniekcji kolagenu Linerase pacjent ma nieznaczny obrzęk, bolesność i zaczerwienienie poddanych zabiegowi okolic. Jest to porządana reakcja na preparat, właśnie podczas niej następuje pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu.

 

O innych zabiegach, pobudzających produkcję kolagenu w skórze przeczytacie Państwo w rozdziale ELLANSE oraz OSOCZE

Więcej szczegółów odnoścnie zabiegu atolokolagenem Linerase możecie państwo przeczytać na oficjalnej stronie www.linerase.pl