Zmarszczki smutku / marionetki

Opuszczone kąciki ust - to bardzo powszechny problem estetyczny. Nadają twarzy smutny wygląd. W tym rozdiale porozmawiamy o zmarszczkach marionetki.

Pozwolę sobie przypomnieć dla Państwa lokalizację zmarszczek dolnej częsci twarzy:

 

zmarszczki na twarzy Romanwoska Białystok

 

Zmarszczki marionetki są kontynuacją opadających kącików, zaczynają od dolnej wargi i sięgają żuchwy. Nazwa tych zmarszczek dostała swoją nazwę od charakterystycznego wyglądu lalki - marionetki, która ma ruchomą żuchwę (w miejscu łączenia twarzy i żuchwy widoczna jest szczelina). Przekonajcie się sami:

 

marionetki

 

Inne nazwy tej zmarszczki - zmarszczki smutku, babcine zmarszczki. Poglębienie zmarszczek marionetki z wiekiem jest spowodowane obniżaniem policzka, utratą skóry elastyczności i sprężystości, spaniem na bokach oraz w niektórych przypadkach nadmierną aktywnością mięśni, obniżających kąciki ust.

W swoim gabinecie stosuję kilka rodzajów zabiegów na zmarszczki smutku:

1. wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym;

2. zablokowanie botoksem mięśni, którę obniżają kąciki ust;

3. zabieg, unoszący tkanki do góry i dotyłu - nici liftingujące;

4. zabiegi, poprawiające kondycję skóry (osocze, Ellanse, kolagen Linerase, mezoterapia, hydrobalans).

Bez wątpienia najbardziej popularnym zabiegiem na zmarszcki marionetki jest wypełnienie kwasem hialuronowym. Więcej o właściwościach tej substancji przeczytacie Państwo w rozdziale - Kwas Hialuronowy.

Zmarszczki marionetki powstają nie odrazu. Mają swój stadium początkowe. Najpierw zaczynają się pierwsze objawy - obniżenie kącików ust. Następnie jeżeli nie zapobiec temu procesowi - pojawi się zmarszczka, sięgająca od kącika ust aż do linii żuchwy.


Opadające / obniżone kąciki ust

To pierwszy objaw starzenia dolnego części twarzy. U niektórych pacjentów jest ku temu genetyczna predespozycja i kąciki są opadające od urodzenia. Natomiast u większości pacjentów jest to normalny objaw rozpoczynającego starzenia się twarzy.

Wykonując podnoszenie kącików ust kwasem hialuronowym, nie tylko unoszę tkanki ale i w ten sposób robię profilaktykę zmarszczek marionetki.

Zabieg, który stosuję dla unoszenia opadających kącików ust nazywa się "uśmiech Mona Lisy". Kąciki ust przypodnoszą się, tworząc pogodny wyraz twarzy.

 

mona

 

W praktyce zabieg "uśmiech Mona Lisy" wygląda tak:

 

unoszenie kącików ust Romanowska

 

Przedstawione zdjęcia są wykonane bez napięcia mięśnia śmiechowego, czyli w spoczynku, bez uśmiechu pacjentki.

 

usta kwas hialuronowy

 

Aby utrzymać efekt zabiegu, należy go powtarzać co 6-12 mies. Objętość kwasu, którą zużywam na uniesienie kącików zazwyczaj około 0,5ml. Czasami aby osiągnąc porządany efekt wykonuję dodatkowo relaksację mięśni, które ciągną kąciki ku dołowi - botoksem.

 

usta i kąciki medycyna estetyczna

 

W praktyce zabieg podnoszenia kącików ust wykonuję wraz z zabiegiem modelowania ust, wypełnienia bruzd nosowo-wargowych, linii marionetek:

 

bruzdy nosowo-wargowe Białystok


 

Zmarszczki marionetki

Klasyczny zabieg korygujący zmarszczki smutku - to wypełnienie kwasem hialuronowym. Z doświadczenia mogę powiedzieć że całkowite usunięcie zaawansowanych zmarszczek kwasem hialuronowym marionetki nie jest możliwe, gdyż w tej linii znajduje się fizjologiczne łączenie dwóch okolic - policzka i dolnej wargi wraz z bródką. Jeżeli zostanie wstrzyknięte zbyt duża ilość kwasu hialuronowego, to zmarszczka faktycznie w spoczynku nie będzie widoczna, natomiast podczas mimiki może być widoczny "wałek" kwasu hialuronowego pod skórą. Dlatego należy zachować umiar w wypełnianiu tej okolicy. Dla uzyskania lepszego efektu spłycenia można dodatkowo zastosować inne zabiegi (botoks, nici liftingujące, zabiegi odżywcze, zabieg HiFu).

 

kwas hialuronowy Romanowska

zmarszczki marionetki Białystok

odmładzanie twarzy Białystok

 

Jeżeli zmarszczki są głębokie to należy uzbroić się w cierpliwość i wykonywać zabiegi stopniowo, co 6 mies. Wtedy efekt będzie naturalny, skóra zdąży się przebudować a preparat kwasu hialuronowego - ułożyć się.

 

wypełnienie zmarszczek marionetki Białystok

 

Zmarszczki smutku Białystok - Natalia Romanowska Medycyna Estetyczna