Zabiegi

PEELINGI chemiczne

O peelingach chemicznych opowiada mgr kosmetologii Agnieszka Czurak, która w gabinecie specjalizuje się w powierzchniowej pielęgnacji twarzy moich pacjentek.

Kosmetolog Białystok

 

Cele stosowania peelingów chemicznych

Peelingi chemiczne inaczej zwane kwasami to substancje, których celem jest złuszczenie martwego naskórka w celu poprawy wyglądu skóry oraz naprawę jej głębszych warstw. Pozbycie się starego, zrogowaciałego naskórka pozwala odsłonić świeżą, delikatną skórę. Po okresie łuszczenia skóra staje się bardziej jędrna, odżywiona, jest zastymulowana do produkcji nowego kolagenu i elastyny.

Rodzaje peelingów

W zależności od głębokości działania, peelingi można podzielić na:

powierzchowne – działają w obrębie warstwy rogowej i naskórka

średniogłębokie – obejmują cały naskórek oraz warstwę brodawkowatą skóry

głębokie – wywołują całkowite zniszczenie naskórka i skóry właściwej aż do warstwy siateczkowej

 

 

W gabinecie wykonuję peelingi powierzchowne i średniogłębokie tj: kwas salicylowy, kwas pirogronowy, kwas ferulowy, rotwór jessnera, kwas TCA. Najczęściej korzystam z mieszanek kwasów wtedy mogę osiągnąć lepsze efekty zabiegowe.

 

Efekty peelingów chemicznych

Peelingi chemiczne stosujemy zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym. Zabiegi te są nieinwazyjne i bezpieczne. Efekty, które można osiągnąć dzięki serii zabiegów kosmetycznych to m. in. wygładzenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień, zwężenie ujść gruczołów łojowych, zagęszczenie skóry, a także poprawa owalu twarzy. Peelingi chemiczne mogą być używane w terapii łączonej z innymi zabiegami np.: mezoterapia igłową lub dermapenem.

 

Kiedy nie wolno stosować peelingów:

- Ciąża lub karmienie piersią,

-Terapia doustnymi retinoidami,

-Aktywna opryszczka

-Stany zapalne skóry

-Nadwrażliwość lub allergie na składniku peelingu

-Skłonność do bliznowacenia