Zabiegi

BOTOX, DYSPORT - neuromodulatory

Podstawowym narzędziem lekarza medycyny estetycznej jest toksyna botulinowa. Służy ona do relaksacji mięśni mimicznych. Toksyna botulinowa (albo bardziej nowoczesna jej nazwa - neuromodulator) potocznie jest nazywana botoksem. Natomiast BOTOX - jest to nazwa handlowa konkretnego produktu. Na polskim rynku jest kilka preparatów medycznych, produkowanych na bazie toksyny botulinowej, które stosujemy w medycynie estetycznej.


Botoks na zmarszczki

W swoim gabinecie stosuję następujące toksyny botulinowe: BOTOX, DYSPORT, AZZALURE, BOCOUTURE. Wybór neuromodulatora i dawki dokonuję w oparciu o swoj doświadczenie i obserwację zachowania mięśni po poprzednich iniekcjach.

Najczęściej używana toksyna botulinowa w moim gabinecie - to oryginalny produkt BOTOX. Jak wygłąda preparat Botox możecie Państwo zobaczyć na poniższym nagraniu video:

 

Jakie zmarszczki usuwa się botoksem?

Zabieg ten, przede wszystkim, wykonuję na górnej części twarzy. Dotyczy on poprzecznych zmarszczek na czole, między brwiami (lwia zmarszczka) oraz mimicznych zmarszczek przy oczach (kurze łapki). Podczas odpoczynku mięśnie się nie kurczą, a zmarszczki się wyprostowują. Po 2 tyg obserwuje się znaczną poprawę i wygładzenie skóry.

Twarz i czoło po botoksie Białystok

 

Jak wygląda czoło po botoksie?

Po zastosowaniu botoksu pacjent na kilka tyg lub miesięcy (w zależności od zastosowanej dawki i rodzaju toksyny botulinowej) pozbywa się nadmiernej mimiki w miejscu inikcji. Im większa dawka botoksu, tym mocniejsza jest blokada przekaźnictwa impulsów i tym bardziej jest unieruchomiony mięsień. Wygląd czoła po botoksie przedstawiam Państwu na poniższym nagraniu video:

 

Jak długo działa botoks na zmarszczki?

Pacjentka, którą zobaczyliście Państwo na filmiku, miała podaną całkowitą dawkę botoksu. Ruchy unoszenia brwi do góry i marszczenie brwi zostały prawie całkowicie zablokowane. Taka mocna blokada zazwyczaj utrzymuje się przez pare tygodni, następnie mięsień powoli regeneruje się i ruchy z tygodnia na tydzień stają się mocniejsze aż do całkowitego powrotu do stanu sprzed zabiegu zastosowania botoksu. Botoks w tym przypadku działa od 3 do 6 miesięcy. Moje pacjentki dla podtrzymania efektu powtarzają zabieg co 6-12 miesięcy.

lwia zmarszczka romanowska

Więcej o zabiegach na lwią zmarszczkę przeczytacie Państwo w rozdziale OKOLICA MIĘDZY BRWAIMI

 

Co to jest BabyBotoks?

Wykonuję w gabinecie również zabieg BabyBotoks (inna nazwa - MiniBotoks). Zabieg ten uważam za profilaktyczny bo polega na stosowaniu bardzo małych dawek preparatu. Są one idealne dla młodych pacjentek z początkowymi mimicznymi zmarszczkami. Efekt po takim zabiegu jest bardzo naturalny, mięśnie zachowują połowe swojej aktywności. Niestety przy tak małych dawkach botoksu długość jego działania jest krótsza, zazwyczaj do 3 miesięcy.. Aby wzmocnić efekt estetyczny często łącze zabieg BabyBotoks albo MiniBotoks z innymi zabiegami - mezoterapią, kwasem hialuronowym, kolagenem Linerase, redermalizają albo osoczem bogatopłytkowym:

botox czoło i lwia zmarszczka medycyna estetyczna

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zabiegami na poprzeczne zmarszczki na czole to zapraszam do rozdziału CZOŁO

 

Inne zabiegi z botoksem w Białymstoku:

Pacjenci, zgłaszające się do mojego gabinetu, mogą również skorzystać z innych zabiegów z zastosowaniem botoksu:

- relaksacja mięśnia, obniżacza kącików ust;

- likwidacja tzw brókowanej bródki (celem likwidacji efektu "pomarańczowa skórki" na brodzie);

- zabieg szyja "Nefretette" (dla bardziej wyraźnego odcięcia linii żuchwy od szyji);

- złagodzenie dziąsłowego uśmiechu;

- wspomagająco przy likwidacji zmarszczek palacza (nad górną wargą);

- łagodzenie podłużnych pręg na szyi;

- leczenie nadpotliwości pach;

- leczenie migreny przewlekłej;

- łagodzenie tików nerwowych, pourazowych, przykurczu powiek;

- symetryzacja twarzy u pacjentów z połowiczym niedowładem twarzy;

- relaksacja mięsni żwaczy dla pacjentów z rozpoznanym bruksizmem oraz wyszczuplenie dolnej części twarzy. Więcej o tym zabiegu możecie Państwo dowiedzieć się oglądając poniższe nagranie video: