PLEXR

Niechirurgiczny lifting powiek

W 2016 roku po wielu testach obecnych na rynku urządzeń pod nazwą "PLAZMA" wybrałam do gabinetu oryginalne urządzenie Plazma PLEXR, bezpieczeństwo którego potwierdzone jest wieloletnimi badaniami.

Plazma PLEXR

Urządzenie medyczne PLEXR pozwala w kontrolowany sposób obkurczać wiotką skórę powiek oraz innych okolic twarzy (np. zmarszczek przedusznych, zmarszczek na górnej wardzę) generowaną wiązką plazmy.


Nowoczesny zabieg na powieki

Prace nad PLEXR rozpoczęły się w na Uniwersytecie Medycznym w Rzymie w 2005 roku. Nowe urządzenie zostało opatentowane, a jego bezpieczeństwo zostało potwierdzone w badaniach.

Plexr 03 500x500 6673e9e47004a08fa939c79e2bbcab12  

PLEXR jest generatorem plazmy. Pomiędzy skórą a końcówką urządzenia powstaje mikrowiązka plazmy (wygląda jak mały piorun), która powoduje sublimacje (obkurczenie) naskórka w miejscu jego działania. W taki sposób osiąga się uniesienie powiek górnych oraz wygładzenie skóry dolnych powiek. Poniżej przedstawiam zdjęcia Przed i po 2 tyg po zabiegu u mojej pacjentki, u której przeprowadziłam zabieg Plazmą Plexr na górnych i dolnych powiekach:

Plazma Plexr gabinet Natallia Romanowska

Po zabiegu obserwuje się zmniejszenie nadmiaru skóry powiek około 3mm.

Plazma Plexr gabinet Natallia Romanowska

Zawsze przed zabiegiem oraz po wygojeniu wykonuję w gabinecie zdjęcia aby móc ocenić rzeczywisty efekt zabiegu.

                                                 Plasma na powieki Białystok


Jak wygląda zabieg plazma Plexr?

polega na wykonaniu plazmą punktów na powierzchni skóry. Każdy z tych punktów powoduje sublimację naskórka bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i bez powodowania uszkodzenia i nekrozy otaczających tkanek. 

                                                Blefaroplastyka 07

 

Zabieg jest przeprowadzam w znieczuleniu miejscowym (nasiękowym - roztworem znieczulającym) przez co jest absolutnie jest bezbolesny. Po godzinie pacjent może odczuwać dyskomfort i pieczenie w okolicy poddanej zabiegowi (ustępuje po kilku godzinach).

                                                 Zabieg 800x400 7f3850e6f3eb78c61b56f78390c06c48


Gojenie po  liftingu powiek plazmą Plexr

Po zabiegu okolica poddana zabiegowi jest obrzęknięta przez kilka dni. Na skórze powstają strupki (odpadają po 5-6 dniach), które mogą sprawiać dyskomfort podczas otwierania oczu (mija po odpadnięciu strupków). Każdy pacjent na wizycie dostaje opracowaną przezemnie opartą o doświadczenie szczegółową informacje o zaleceniach pozabiegowych i pielęgnacji "nowej" skóry. Okres gojenia nie należy moim zdaniem do lagodnego (obrzęk, strupki) dlatego zalecam swoim pacjentom zarezerwować tydzień wolnego.


Kiedy Plazma Plexr a kiedy chirurgia powiek?

Na konsultacji dokładnie oceniam anatomię okolic oczodołowych pacjenta i opowiadam, które rozwiązanie (chirurgiczna blefaroplastyka czy plazma) w jego wypadku będzie najkorzystniejsze.

W skrócie moje wskazówki wygłądają następująco:

Kiedy polecam chirurgiczny lifting powiek:

  • pacjent z dużym nadmiar skóry powiek;
  • młody pacjent z genetycznie nisko osadzonymi powiekami lub z azjatyckim typem powiek;
  • pacjent, u którego okolica oczodołu ma wyraźnie widoczne przepukliny tłuszczowe (czyli ciężkie "pulchne" powieki górne oraz "worki" pod oczami).

Plazma Plexr jest dobrym rozwiązaniem przy:

  • łagodnym nadmiarze skóry powiek górnych;
  • poprzecznych zmarszczkach dolnych powiek, szczególnie przy uśmiechu (botox na nie nie działą);
  • poprawkach po niedostatecznym liftingu chirurgicznym;
  • przeciwskazaniach do chirurgicznej blefaroplastyki.

Porównanie: chirurgiczny a niechirurgiczny lifting powiek

Dla przykładu przedstawiam Państwu swoją pacjentkę, której najpierw wykonano chirurgiczny lifting powiek górnych, a po kilku latach - aby podtrzymać efekt chirurgii i obkurczyć pozostały nadmiar skóry wykonałam niechirurgiczny lifting Plazmą Plexr:

Plazma Plexr gabinet Natallia Romanowska

Wygląd pacjentki odrazu po zabiegu - jeszcze nie ma obrzęku powiek, pacjentka łatwo otwiera oczy, na skórze widoczne punkty sublimacji naskórka. Pod strupkami tworzy się dobre środowisko dla przebudowy "nowej skóry" dlatego zabrania się ich usunięcie (zdrapywanie strupków przed upływem 5 doby):

Plazma Plexr gabinet Natallia Romanowska

Brązowe strupki można maskować specjalnym beżowym podkładem, o czym informuję pacjenta jeszcze na konsultacji.


Jakie zabiegi jeszcze można wykonać plazmą Plexr?

Poza okolicą powiek Plazmy Plexr używam do spłycenia zmarszczek przedusznych, które powstają po 40-50 roku życia. Okres gojenia jest znacznie szybszy niż w przypadku powiek, bez obrzęku. Przez kilka tygodni po odpadnięciu strupków "nowa skóra" może być zaróżowiona. Zdjęcia przed zabiegiem i po 4 tyg od zabiegu:

zmarszczki przeduszne gabinet Natalia Romanowska

zmarszczki przeduszne gabinet Natalia Romanowska

Odrazu po zabiegu skóra wygląda następująco:

Plazma Plexr gabinet Natallia Romanowska


PLEXR stosuję również do spłycenia linii na skórze górnej wargi (tzw „zmarszczek palacza"):

                                   Zmarszczki Palacza 01


Plazma Plexr służy również w moim gabinecie do złagodzenia blizn przerostowych, usunięcia niezłośliwych zmian barwnikowych, włókniaków, kępek żółtych oraz naczyniaków rubinowych.

NB! Zabieg zawsze jest poprzedzany konsultacją. Tylko u dobrze zakwalifikowanych przez lekarza pacjentów (z odpowiednią anatomią) osiąga się bardzo dobre efekty zabiegowe.